Wydarzenia

Najważniejsze wydarzenia z naszej szkoły

11 październik 2017 Dział: Aktualności Napisane przez  Barbara Kobos

Free hugs

Tak było. Serio, serio. Wszystko za darmo, chociaż w świecie, w którym żyjemy, nie ma nic za darmo. Skąd pomysł, kto organizował?

U nas w szkole za wszystko odpowiadała Kinga Zając, jednak pomysłodawcą akcji był pewien Australijczyk, który - przerażony tym, że człowiek mija się bezosobowo/bezpowrotnie stanął któregoś dnia na jednej z bardziej ruchliwych ulic Sydney z tabliczką, na której widniał napis: Darmowe przytulanie. Wielkie było jego zdumienie, gdy zauważył, iż ludzie spragnieni są przyjacielskich, altruistycznych gestów.

Tak też stało się udziałem naszych uczniów. Akcja przerosła oczekiwania organizatorów. Zwłaszcza młodsi uczniowie naszej szkoły skwapliwie korzystali z wielokrotnego przytulania, a ci, których to przytulanie dotyczyło, stali się idolami, do których ustawiały się kolejki po autografy. Wiadomo - bliskość jest zaraźliwa!

Czytany 79 razy
Etykiety
Ostatnio zmieniany środa, 11 październik 2017 15:58