Samorząd Uczniowski – Serce Demokracji w Naszej Szkole

Samorząd Uczniowski Gimnazjum nr 8 im. ks. Franciszka Blachnickiego stanowi kluczowy element w życiu szkolnym, umożliwiający uczniom aktywne uczestnictwo w procesie decyzyjnym oraz kształtowanie atmosfery szkoły. To właśnie dzięki Samorządowi uczniowie mają możliwość wyrażania swojego zdania, podejmowania inicjatyw i działania na rzecz całej społeczności szkolnej.

Nasza szkoła, od początku swojego istnienia, dąży do tego, aby wychowywać młodych ludzi świadomych swoich praw, ale także obowiązków. Samorząd Uczniowski jest doskonałym narzędziem, które pozwala uczniom zdobywać pierwsze doświadczenia w zakresie działalności organizacyjnej, negocjacji czy pracy w zespole. Przez lata funkcjonowania Samorządu, wielu uczniów miało okazję rozwijać swoje umiejętności przywódcze, które później procentowały w dorosłym życiu.

Działania Samorządu Uczniowskiego nie ograniczają się tylko do wnętrza szkoły. Nasz Samorząd aktywnie współpracuje z lokalną społecznością, innymi szkołami oraz organizacjami pozarządowymi, aby realizować projekty, które mają realny wpływ na życie mieszkańców Jastrzębia-Zdroju. Wspólna praca, zaangażowanie i pasja – to właśnie te wartości przewodnie kierują naszym Samorządem każdego dnia.

Skład

Nasi Reprezentanci – Silna Ekipa Dla Silnej Społeczności

W Gimnazjum nr 8 im. ks. Franciszka Blachnickiego w Jastrzębiu-Zdroju dumnie prezentujemy zespół wyjątkowych, zaangażowanych i pełnych pasji uczniów, którzy pełnią funkcje w Samorządzie Uczniowskim. Dzięki ich determinacji i zaangażowaniu możemy realizować projekty, które naprawdę robią różnicę w naszej społeczności szkolnej. Są to młodzi ludzie, którzy każdego dnia wkładają wiele pracy, aby szkoła była miejscem, w którym każdy uczeń czuje się dobrze i jest słyszany.

• Prezydent Samorządu Marta Kowalska – uczennica klasy 3B, aktywna, zaangażowana w wiele projektów szkolnych, z naturalnym talentem do przywództwa.
  • Wiceprezydent Jakub Nowak – uczniak klasy 3A, z pasją do organizacji wydarzeń i doskonałymi umiejętnościami komunikacyjnymi.
  • SekretarzAnna Świderska – uczennica klasy 2C, odpowiedzialna za dokumentację i komunikację wewnątrz Samorządu.
  • SkarbnikPiotr Wieczorek – uczniak klasy 2A, dbający o finanse Samorządu i jego transparentność.
  • Rzecznik UczniówNatalia Czajkowska – uczennica klasy 3C, most łączący uczniów z zarządem Samorządu, aktywnie słuchająca potrzeb społeczności uczniowskiej.

Działania

Kreatywność w działaniu – Nasz znak rozpoznawczy

W Gimnazjum nr 8 im. ks. Franciszka Blachnickiego w Jastrzębiu-Zdroju, Samorząd Uczniowski nieustannie dąży do tego, by wprowadzać nowatorskie projekty, które wzbogacają życie szkolne i umacniają więzi społeczności uczniowskiej. Dzięki połączeniu kreatywności, pasji i determinacji, nasz Samorząd realizuje przedsięwzięcia, które przekształcają codzienną rutynę w niezapomniane chwile.

Jednym z naszych flagowych projektów jest "Tydzień Kultury", podczas którego uczniowie mają okazję zapoznać się z tradycjami różnych krajów, uczestniczyć w warsztatach artystycznych czy degustować potrawy z różnych stron świata. Inną ważną inicjatywą jest "Eko-dzień", gdzie cała społeczność szkolna angażuje się w działania na rzecz ochrony środowiska, ucząc się przy tym odpowiedzialności za naszą planetę. Wspólne działania Samorządu skupiają się nie tylko na edukacji, ale także na budowaniu trwałych relacji, wzmacnianiu poczucia przynależności i kształtowaniu świadomych obywateli przyszłości.