Wychowawcy

Rola wychowawcy

W każdej placówce edukacyjnej osoba wychowawcy pełni kluczową funkcję, która wykracza poza typowe ramy nauczyciela. Wychowawca nie tylko przekazuje wiedzę, ale przede wszystkim kształtuje postawy i wspiera rozwój ucznia w każdym aspekcie jego życia szkolnego.

Jednym z głównych zadań wychowawcy jest budowanie pozytywnych relacji z uczniami, opartych na wzajemnym szacunku i zrozumieniu. Wspiera on uczniów w trudnych momentach, pomaga rozwiązywać konflikty oraz dostarcza narzędzi niezbędnych do radzenia sobie z emocjami i wyzwaniami dnia codziennego. Wychowawca jest również mostem łączącym szkołę z domem, utrzymując stały kontakt z rodzicami i informując ich o postępach oraz ewentualnych problemach ich dzieci. Dodatkowo, rola wychowawcy obejmuje koordynację różnych działań edukacyjnych i wychowawczych w klasie. Organizuje on spotkania klasowe, integruje grupę oraz dba o to, aby atmosfera w klasie była sprzyjająca nauce i rozwoju każdego ucznia. Wychowawca jest także pierwszym punktem odniesienia dla uczniów w przypadku pytań czy wątpliwości dotyczących życia szkolnego.

Wychowawcy

Nasi Wychowawcy

Małgorzata Nowak

Cześć, jestem Małgorzatą Nowak i od 10 lat jestem wychowawcą w naszej szkole. Moją misją jest wspieranie uczniów w rozwijaniu ich pasji i talentów, a także pomaganie im w radzeniu sobie z codziennymi wyzwaniami szkolnymi. Uważam, że każde dziecko jest wyjątkowe i zasługuje na indywidualne podejście.

Tomasz Kowalski

Witajcie! Nazywam się Tomasz Kowalski. Uwielbiam pracować z młodzieżą i od 7 lat pełnię funkcję wychowawcy w Gimnazjum nr 8. Wierzę w potęgę pozytywnego myślenia i motywuję moich uczniów do ciągłego rozwoju oraz poszukiwania swoich pasji.

Anna Wiśniewska

Jestem Anną Wiśniewską i od zawsze czułam, że moim powołaniem jest bycie wychowawcą. Dzięki pracy w tej roli mam okazję nie tylko uczyć, ale przede wszystkim inspirować i pomagać uczniom w odkrywaniu siebie i swojego miejsca w świecie.

Marek Piotrowski

Dzień dobry! Nazywam się Marek Piotrowski. Jako wychowawca stawiam na dialog i zrozumienie. Uważam, że współpraca pomiędzy uczniem, rodzicami i wychowawcą jest kluczem do sukcesu edukacyjnego każdego ucznia. Wspólnie dążymy do osiągnięcia najlepszych rezultatów.

Pieśń

Pieśń Gimnazjum nr 8 im. ks. Franciszka Blachnickiego

W sercu Jastrzębia, gdzie historia się pisze, Stoi nasze Gimnazjum, gdzie marzenia się ślizgają. Każdy uczeń, każda nauczycielka, każdy nauczyciel, Razem tworzą melodyjny, niezapomniany chóru refren.

Ks. Blachnicki patrzy z góry, pełen dumy i radości, Widząc nas, jak rozwijamy skrzydła, pełni pasji i mocy. Wspólnie kroczyMY, dążąc do wiedzy i prawdy, W naszym Gimnazjum nr 8, gdzie serce bije głośno i wyraźnie.